20 грудня 2024
18:00
Дніпро, Дніпропетровська філармонія ім. Л. Когана
Квитки"Короля вальсу" Йоганна Штрауса сміливо можна назвати "поп-зіркою" музичної класики.
Його вальси, польки, оперети захоплювали європейську публіку - від імператорських осіб до простих містян.
В сучасному світі життя Штрауса могло би стати об'єктом уваги світської преси. Складні відносини з батьком, який чинив опір кар'єрі сина і зривав йому концерти, підтримка революції, нещасна любов - майже сюжети для серіалу.
Але головне - його чудова музика, що занурює в атмосферу магії старовинного Відня.
А тепер скажіть, ЩО може бути кращим напередодні Різдва і Нового року?!
Виконавці:
Академічний симфонічний оркестр Дніпропетровської філармонії.
Диригентка: Наталія СТЕЦЬ, Київ.
Наталія Стець - українська диригентка та Музична керівниця Національної філармонії України.
Наталія народилася та виросла в Україні. Її захоплення музикою привело до Національної Музичної Академії України, де вона навчалася оперно-симфонічному диригуванню під керівництвом професора Ігоря Палкіна, а також Святослава Литвиненка та Аліна Власенка.
Свій професійний шлях Наталія розпочала в Києві, де з 2015 до 2019 вона працювала диригенткою оркестру «Світанок», а з 2019 до 2021 року — диригенткою Kyiv Symphony Orchestra. У цей час вона також співпрацювала з Youth Symphony Orchestra of Ukraine.
З 2017 року вона почала свою міжнародну кар’єру, працюючи музичною асистенткою диригентки Оксани Линів в Oper Graz та у провідних театрах, таких як Teatro dell’Opera di Roma, Teatro Comunale di Bologna і диригенткою на фестивалі LvivMozArt.
У квітні 2023 року Наталія стала лауреаткою (І премія) International Conducting Competition Città di Brescia-Giancarlo Facchinetti (Італія), який спеціалізується по новій музиці, а саме репертуарі, що охоплює музику XX-XXI століття.
У 2022 році Наталія підписала контракт із Theater Bielefeld (Німеччина), а також отримала стипендію від Sächsische Akademie der Künste у Дрездені.
Сезон 2022/23 відзначився дебютами з Duisburg Philharmonic Orchestra, Elbland Philharmonie Sachsen, а також виступами в провідних європейських залах таких, як Konzerthaus Berlin, Theatre du Chatelet та на фестивалі "Moers klingt 2022» і міжнародному пісенному конкурсі «Євробачення» в Туріні.
Наталія стала диригенткою-постановницею української прем’єри (сценічної версії) опери «Замок герцога Синя Борода» Бели Бартока, а також диригувала світовими прем’єрами опери «Є. Назавжди» Вікторії Шинкаренко та опери «Одержима» Мирослава Волинського.
У серпні 2021 Наталія була диригенткою головного концерту до 30-річчя Незалежності України на НСК Олімпійський.
Окрім диригентської діяльності, Наталія Стець була керівницею проєкту Lviv-Salzburg: Mozart for Solidarit, який відбувся у співпраці фестивалю LvivMozArt та Фундації Mozarteum Salzburg, а також керівницею та кураторкою авторської програми Mozart Kids на фестивалі LvivMozArt 2021.
Серед її співпраць — виступи з такими знаними оркестрами та ансамблями, як Національний ансамбль солістів “Kyiv Kamerata”, Kyiv Symphony Orchestra, Teatro Comunale di Bologna (Італія), Symphony Orchestra of the Odesa Opera House, Kaunas City Orchestra (Литва), RTV Slovenian Symphony Orchestra, Oper Graz (Австрія), Duisburg Philharmonic Orchestra, Opernhaus Bielefeld, Elbland-Philharmonie Sachsen (Німеччина), Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, Dedalo Ensemble Brescia (Італія), Symphony Orchestra of National Philharmony of Ukraine, National Chamber Ensemble “Kyiv Soloists”, National Presidential Orchestra of Ukraine, Lviv Philharmonic Orchestra та інші.