Симфонічний концерт

29 вересня 2023

18:00

Дніпро, Дніпропетровська філармонія ім. Л. Когана

Квитки

Шановні друзі!

Цього вечора запрошуємо вас на неймовірної краси Великий симфонічний концерт з хвилюючою програмою, що подарує колосальну музику, вражаючу виконавську майстерність, безліч позитивних вражень та незабутніх спогадів!

У програмі:

Йоганнес БРАМС.Концерт для скрипки і віолончелі з оркестром.
Ян СІБЕЛІУС.Симфонія №2.

Солісти: Оксана КУДРИНЕЦЬКА (скрипка),Львів

Денис ЛИТВИНЕНКО (віолончель),Львів

Диригент: Теодор КУХАР,США-Україна

Виконавці: Академічний симфонічний оркестр Дніпропетровської філармонії

Йоганнес Брамс. Концерт для скрипки і віолончелі з оркестром.

Ой, тут така дуже особиста історія!

Йоганнес Брамс 30 років дружив з видатним скрипалем Йозефом Іоахімом. І одного разу дружбу було зруйновано тому, що в сім'ї скрипаля сталася катастрофа: подружжя почало процес розриву шлюбу.

Брамс, (ми ж не знаємо, чому), написав листа підтримки дружині Іоахіма.

Скрипаль дуже образився.

Вони не розмовляли кілька років.

І коли Брамс почав роботу над концертом для віолончелі, йому спало на думку написати листа Іоахіму і спитати, чи погодиться він виконати концерт, якщо твір буде написано для скрипки і віолончелі?

Скрипаль погодився.

Так народився шедевр!

Ян Сібеліус. Симфонія n. 2.

Моя оркестровка іноді краще, ніж у Бетховена, і у мене є кращі, ніж у нього, теми. Але він народився в країні вина, а я в країні, де панує кефір."

Кому б могло належати настільки влучне зауваження?

Швидше за все, людині гострого розуму і веселої душі.

Саме таким і був насправді Ян Сібеліус.

Теодор КУХАР (CША-Україна)- американський диригент, українець за походженням. Володар багатьох музичних нагород, найбільш записуваний серед диригентів свого покоління: здійснив записи понад 115 компакт-дисків для агенцій Naxos, Brilliant Classics, Ondine, Marco Polo, Toccata Classics.

Його професійна кар’єра в США включає співпрацю з Боулдерським філармонійним оркестром (1996 – 2006), Філармонійним оркестром м. Фресно (2001 – 2017) та Камерним оркестром м. Рено (2002 – 2018), де він обіймав посади музичного керівника та головного диригента.

Тривалий час мав тісні дружні контакти з Національним симфонічним оркестром України і в 1994 р. був призначений його художнім керівником та головним диригентом. Під його керівництвом цей колектив здійснив понад 300 виступів у Києві і на чотирьох континентах, записав понад 70 компакт-дисків. У лютому-березні 2017 р. із цим оркестром Т. Кухар дав 44 концерти у Сполучених Штатах Америки.

Диригентська діяльність включає великі оркестри і оперні театри Анкари, Анталії, Пекіну, Буенос-Айресу (театр «Колон»), Кейптауну, Гельсінкі, Стамбулу, Харкова, Києва, Львова, Праги, Стокгольма та багато інших.

Теодор Кухар співпрацював зі знаменитими артистами, серед яких Джеймс Ґелвей, Лінн Харелл, Іцхак Перельман, Йо-Йо-Ма, Роберт Левін, Мстислав Ростропович та ін.

Денис ЛИТВИНЕНКО – віолончеліст, композитор.

Його музика глибока, жива та написана по-справжньому професійно. Композитору властиве гостре почуття сучасності, яке проявляється у нових музичних ідеях.

Гастролював з оркестрами такими країнами як США, Німеччина, Австрія, Нідерланди, Іспанія, Франція,Італія,Данія, Швеція , Швейцарія, Польща та ін.Зокрема в таких залах , як Carnegie Hall,Philharmonie Berlin,Gevandhaus,Palau de la Musica …

Співпрацював з такими диригентами, як Ілля Ступель, Георг Кугі, Теодор Кухар, Федір Глущенко, Міша Кац, Володимир Сіренко, Шунго Моріяма та багато інших.

Оксана КУДРИНЕЦЬКА -українська скрипалька, є випускницею Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка. Концертує як солістка з оркестром, у складі камерного ансамблю та квартету, а також як запрошений концертмейстер симфонічних оркестрів (зокрема, у складі оркестру Львівської національної філармонії, Ukrainian Festival Orchestra (Львів) та Люблінської національної філармонії (Польща).

З 2005 активно концертує Європою.

Протягом сезону 2023-2024 рр. вона виступатиме як солістка з оркестрами України, Польщі, Німеччини, Туреччини, Австралії і Сполучених Штатів Америки, де в програмах концертів звучатимуть твори Й.Брамса, Дж.Корільяно, В.А.Моцарта, І.Плейела і К.Стаміца та ін.